خطرات استفاده از پمپ اسیدی صنعتی

اولین نکته ای که در زمینه ی پمپاژ و انتقال سیالاتی که ویژگی خورندگی و اسیدی دارند ، تضمین سلامت نیروی انسانی و کاری است که تنها راه جلوگیری از آسیب افراد ، جلوگیری از نشت بخار اسیدی و خود مواد اسیدی از درون دستگاه است !

به همین خاطر است که در زمینه های صنعتی که سیالات خطرناک ( انفجاری یا اسیدی ) هستن استفاده از پمپ مناسب و درست بسیار مهم است ، زیرا نه تنها مقدار خروجی زیاد بوده و کیفیت و مقدار راندمان نیز خوب است بلکه سلامت نیروی انسانی را تضمین میکند . 

در ابتدا شما باید از جنس ، تمام ویژگی های شیمیایی سیال مورد نظر خود و ویسکوزیته ی اطمینان حاصل نمایید و سپس به فکر تهیه پمپ یا هر دستگاه دیگه ی صنعتی باشید ، تا بتوانید احتمال نشت مواد به محیط کار را به حداقل برسانید . 

از پمپ اسیدی صنعتی در زمینه هایی استفاده میشود که سیالاتی که باید پمپاژ شوند خاصیت خورندگی دارند ( مهم نیست این مقدار چقدر باشد ، مقدار خورندگی مدل و سری را مشخص میکند) ؛ اگر در اینجور صنایع از پمپ های اسیدی استفاده نشود به صورت خوشبینانه سیال فقط قطعات درون دستگاه را از بین میبرد و دستگاه بعد از مدت کوتاهی خراب و از رده خارج میشود وا خسارت زیادی را به کار شما تحمیل میکند !

0/5 ( 0 نظر )

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.