در ارتباط باشید:

مکانیکال سیل سیلیکن وایتون

بسیاری از اسیدها و مواد شیمیایی که استفاده میشوند دارای خورندگی و خاصیت اسیدی بالایی می باشند ، به همین خاطر در پمپ اسیدی درویش از مکانیکال سیل سیلیکن وایتون برای این دسته از مواد استفاده میشود تا باعث خورده شدن و آب پروانه و سایر لوازم پمپ نشود . تنها موردی که اپراتور این پمپ باید رعایت کند ، این است که هنگام شروع به کار پمپ ، از خالی نبودن پمپ از مواد اطمینان پیدا کند .

در این دسته پمپ ها ، خالی بودن پمپ و روشن کردن آن حتی برای یک ثانیه موجب خراب شدن پمپ خواهد شد که این موضوع جز گارانتی نیز نمی باشد .

برای آگاهی از موارد مورد استفاده از پمپ اسیدی به این لینک مراجعه نمایید

سیلیکن وایتون چیست ؟

مكانیكال سیل یا محفظه آب بند قسمتی است كه در حد فاصل بین برینگ ها و پروانه پمپ قرار گرفته است و از مهمترین قسمت های پمپ می باشد و وظیفه آن جلوگیری از ورود سیال به درون برینگ ها و شفت می باشد.
سیل مکانیکی یا آب بند های مکانیکی از جمله ایمن ترین قطعات صنعتی هستند که برای جلوگیری از نشت مایعات ، جامدات و گازها به بیرون از سیستم و در بر گیرنده آنها مورد استفاده قرار می گیرند که شامل دو سطح صاف ، یکی ثابت که بر روی کاسه پمپ و دیگری متحرک که بر روی محور گردش پمپ قرار گرفته می شود. فشار محصول پمپ شونده و نیروی موئینگی ، لایه نازکی از مایع را بروی سطوح سیل قرار می دهد که منجر به روان کاری سطوح می شود. کارکرد سیل تحت شرایط خشک منجر به صدمه دیدن سطوح آن می شود.
مکانیکال سیلها معمولا ازدو قسمت فلزی و لاستیکی هستند .بعضی اوقات قسمت چرخان آب بند از زغال با روکش فولادی ساخته میشود. سطح بین رینگهای دوار و ثابت، بسیار صیقلی و معمولا از دوجنس متفاوت سیلیکون و کاربید کربن میباشد

همچنین شما میتوانید برای دسترسی به دیگر مطالب درباره پمپ ضد اسید به این لینک مراجعه نمایید

برای خرید و استعلام پمپ های موادغذایی و پمپ تخلیه بشکه به این لینک مراجعه نمایید .

نظرات شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

نام شما*
موضوع*
ایمیل*
نظرات شما